Nebojte se tmavých barev, měly by však působit decentně

Tmavé barvy působí na člověka depresivně a obírají ho o energii, tvrdí malíři pokojů praha. No ani černou nemusíte hned zatracovat, musíte ji však umět správně použít. V bytě se hodí na stropy, pokud chcete opticky zmenšit místnost. Jinak je vhodná do stylových obchodních prostor a nočních podniků. Červenou přislíbíte dobrodružství a vzrušení, růžová je […]

Tmavé barvy působí na člověka depresivně a obírají ho o energii, tvrdí malíři pokojů praha. No ani černou nemusíte hned zatracovat, musíte ji však umět správně použít. V bytě se hodí na stropy, pokud chcete opticky zmenšit místnost. Jinak je vhodná do stylových obchodních prostor a nočních podniků. Červenou přislíbíte dobrodružství a vzrušení, růžová je magnetem hračkářství, fialová přitahuje magii, černá značí tajemno, žlutá je životabudič.

Kompromis, tvořivost, komunikativnost a fantazie

I v pracovním prostředí si můžete napomoci vhodným výběrem barev. Šedá se hodí do jednacích místností, protože symbolizuje kompromis a ochotu vyjednávat. Pokud v zaměstnání sedíte u počítače, měli byste mít u sebe minimálně doplňky tohoto odstínu. Působí totiž uklidňujíce na oči a u ostatních evokuje důstojnost a oporu. Jejím opakem je bílá, která silně namáhá zrak. Pohřebištěm tvořivosti je údajně tmavohnědé prostředí. Pokud chcete pustit fantazii na plné obrátky, zvolte raději tyrkysovou nebo inspirativní fialovou. Tyrkysová zlepšuje také komunikativnost a vyjadřovací schopnosti.