Nemít kontrolu nad svým tělem

Klimakterium je období, kdy má žena často pocit, kdy jakoby neměla pod kontrolou své vlastní tělo a své emoce. Je to období skutečně mimořádně nepříjemné, které doprovází celá řada zdravotních problémů. Příčina problémů spočívá v úbytku ženského hormonu estrogenu. Je tedy samozřejmě žádoucí tento hormon doplnit. Jakým způsobem toho dosáhnout? Alternativní a ohleduplná cesta […]

Klimakterium je období, kdy má žena často pocit, kdy jakoby neměla pod kontrolou své vlastní tělo a své emoce. Je to období skutečně mimořádně nepříjemné, které doprovází celá řada zdravotních problémů. Příčina problémů spočívá v úbytku ženského hormonu estrogenu. Je tedy samozřejmě žádoucí tento hormon doplnit. Jakým způsobem toho dosáhnout?

Alternativní a ohleduplná cesta

Lékař tyto problémy řeší obvykle hormonální léčbou, což ovšem přináší celou řadu vedlejších nežádoucích účinků. Není rozhodně od věci hledat alternativní a mnohem ohleduplnější cestu například prostřednictvím doplňků stravy. Zkuste se svěřit bylinkám. Které bylinky pomáhají ženám v přechodu? Hloch obecný, ploštičník hroznovitý, jetel luční a řeřicha peruánská.